O firmie

Firma Natural Fibers Advanced Technologies zajmuje się szeroko pojętym konsultingiem w zakresie technologii papieru, papierniczych mas włóknistych, a także biokonwersji mas celulozowych i ligninocelulozowych do produktów o wysokiej wartości dodanej. Firma zajmuje się zagadnieniami związanymi z rozwiązywaniem doraźnych problemów technologicznych, kompleksowym opracowywaniem nowych technologii, szkoleniami oraz ekspertyzami.

Firma posiada nowoczesne wyposażenie do prowadzenia badań na etapie proof of principal, proof of concept a także do weryfikacji badań w skali ćwierćtechnicznej.

W zakresie działalności firmy mieści się również wykonywanie oznaczeń właściwości mas włóknistych oraz papieru zgodnie z obowiązującymi normami.

Prof. dr hab. inż. Kazimierz Przybysz, wieloletni wykładowca akademicki łączący doświadczenie zdobyte w przemyśle z wiedzą odnośnie najnowszych technologii. Jedyny profesor tytularny w zakresie papiernictwa w Polsce, specjalizuje się w technologii i optymalizacji procesu mielenia papierniczych mas włóknistych.

Dr hab inż. Piotr Przybysz, specjalista w zakresie konwersji mas celulozowych do produktów specjalistych w szczególności nanowłókien celulozowych (NFC). Autor licznych publikacji w zakresie technologii papieru, autor 2 wdrożonych technologii w skali przemysłowej. Współautor aparatury badawczej wykorzystywanej do prowadzenia badań nad nowymi technologiami i rozwiązaniami.

Dr inż. Marcin Dubowik, specjalista w zakresie przetwórstwa papierniczego, w szczególności modyfikacji powierzchniowej papieru. 

Dr inż. Edyta Małachowska – specjalista w zakresie nowych szybkorosnących surowców do produkcji papieru oraz zagadnień związanych ze starzeniem się dokumentów papierowch.

Dr Kamila Przybysz – specjalistka w zakresie biokonwersji surowców ligninocelulozowych do bioproduktów oraz enzymatycznej obróbki mas włóknistych.

Mgr inż. Aneta Lipkiewicz – chemik analityk, specjalizuje się w oznaczeniach chemicznych mas celulozowych, papieru a także zajmuje się opracowywaniem substancji funkcyjnych dla materiałów lignocelulozowych.

Naszym celem jest dostarczenie najwyższej jakości wyników badań, które pomogą zdiagnozować i rozwiązać problemy technologiczne.

W naszym laboratorium dostępna jest najwyższej klasy aparatura badawcza stosowana w laboratoriach kontroli jakości w przemyśle papierniczym ale także opracowujemy własne rozwiązania konstrukcyjne. Dysponujemy następującą infrastrukturą badawczą:

linia do wytwarzania mas celulozowych z surowcó drzewnych, jednorocznych oraz surowców szybkorosnących – warnik PD-114 oraz sortownik PS-114.

stanowiska do oceny właściwości chemicznych i fizycznych mas celulozowych – aparat do pomiaru właściwości wymiarowych włókien Morfi Compact Black Edition, stanowisko do pomiaru zawartości frakcji drobnej metodą równowagi dynamicznej, stanowisko do kompleksowej oceny składu chemicznego mas włóknistych (celuloza, lignina, substancje ekstrakcyjne, popiół), stanowisko do pomiaru WRV

zestaw młynów do fibrylacji mas celulozowych – młynek PFI, młyn tarczowy ciągłego działania

linia laboratoryjna do wytwarzania próbnych arkuszy papieru w celu oceny zdolności papierotwórczej,

aparatura do oceny właściwości strukturalno-wymiarowych, optycznych i wytrzymałościowych papieru,

układ do otrzymywania nanowłókien celulozowych (NFC),

układ do formowania bibułek z nanowłókien celulozowych (NFC),

ćwierćtechniczną linię do powlekania papieru,

Prosimy opisać zagadnienie technologiczne jakie stanowi Państwa wyzwanie, a my dobierzemy metodykę badawczą tak by zweryfikować problem i dostarczyć Państwu najlepsze rozwiązanie.

Potrzebujesz eksperta od mas włóknistych oraz technologii papieru?